Chmeľ Juno (Česko)

Kód: CZ-JUN-50 CZ-JUN-100 CZ-JUN-2.5 Zvoľte variant
Novinka
€1,35 €2,40 €58 od €1,35
Skladom Skladom Vypredané Zvoľte variant
Variant

Chmeľ Juno - Sadenica Kazbeka a kanadského samca. Vysoko intenzívna vôňa jablka, citrusov (citrón, limetková kôra, mandarínka, pomaranč), sladkého a tropického ovocia (banán, mango, medový melón) s jemnými kvetinovými, borovicovými a korenistými tónmi v pozadí. Registrovaný bude v roku 2022.

Detailné informácie

Kvalitné balenie všetkých ingrediencií.
Kvalitné balenie všetkých ingrediencií.
Maximálne zameranie na zákazníka.
Maximálne zameranie na zákazníka.
Najlepšie ceny v maloobchodnom segmente.
Najlepšie ceny v maloobchodnom segmente.
Výborný sortiment.
Výborný sortiment.

Podrobný popis

Chmeľ Juno je nová odroda chmeľu vyšľachtená v Českej republike. Bol vyvinutý na Výskumnom ústave chmeľov v Žatci a bol uvedený na trh v roku 2022.

Juno je aromatická odroda chmeľu, ktorá sa odlišuje svojou vysokou obsahom alfa-kyselín (5-10 %) a nízkym obsahom beta-kyselín (3-4 %). Má jemné aroma, s nádychom citrusových a ovocných tónov, ktoré sa dá využiť pre množstvo pivných štýlov. Je vhodný pre použitie v horenej i studenej chmelení, a to ako pre jedno- tak aj pre dvojstupňové chmelenie.

Juno sa najviac hodí pre použitie v moderných pivách, ktoré vynikajú svojou horkosťou a aroma. Taktiež sa využíva v pivách typu IPA, APA, NEIPA a pale ale. Chmeľ Juno bol vyšľachtený s cieľom poskytnúť novú alternatívu klasických chmeľových odrôd, ktoré sa bežne používajú v českých pivách. Registrovaný bude v roku 2022.

Alfa: 6%
Krajina pôvodu: Česko
Rok úrody: 2022
Granule: Typ 90
Balenie: vákuové balenie
Skladovanie: Skladujte v chlade a tme v uzavretom obale bez prístupu vzduchu.

Chmeľ Juno si môžete kúpiť v našom internetovom obchode "PivoDoma". Vákuové balenie nám pomáha zachovať všetky vlastnosti chmeľu pre vás.