Kvasnice M02 Cider

Kód: 10548 10548-10KS Zvoľte variant
€2,15 €20,20 od €2,15
Skladom Vypredané Zvoľte variant
Variant

Cider M02 - Vysoko esterový muštový kmeň, ktorý poskytuje úžasnú hĺbku chuti a plný ovocný potenciál. Vyrába výnimočne ostré, voňavé a osviežujúce mušty. Vhodné na prípravu všetkých druhov cideru. Výrobca Mangrove Jack's, séria - Craft Series Yeast.

Detailné informácie

Kvalitné balenie všetkých ingrediencií.
Kvalitné balenie všetkých ingrediencií.
Maximálne zameranie na zákazníka.
Maximálne zameranie na zákazníka.
Najlepšie ceny v maloobchodnom segmente.
Najlepšie ceny v maloobchodnom segmente.
Výborný sortiment.
Výborný sortiment.

Podrobný popis

Jablčné mušty fermentované pomocou tohto kmeňa majú výnimočne sviežu, aromatickú a osviežujúcu chuť. Je to veľmi silná kvasinka, má dobrú absorpciu fruktózy a je schopná kvasiť v náročných podmienkach a rôznych teplotách. Mangrove Jack's Cider Yeast je silný flokulant vhodný pre mnoho druhov cideru. Mikroživiny nachádzajúce sa v kvásku sú nevyhnutné na udržanie kvásku zdravého.

ODPORÚČANÝ ROZSAH TEPLOT: 12-28°C

CHARAKTERISTIKA:

(5- vysoký, 1- nízky)

ÚTLUM: 5
FLOKULÁCIA: 5
KOMPATIBILITA: 5
ŽIVÉ KVASNICOVÉ BUNKY: >5 x 109 cfu/g
SUCHÁ HMOTNOSŤ: 93 - 96 %
DIVOKÉ KVASINKY: 106 buniek
POČET BAKTÉRIÍ: 106 buniek
STAV GMO: Bez GMO

POPIS HNOJENIA:

Veľmi rýchly začiatok práce je viditeľný za 12-24 hodín. Fermentácia je rýchla a spoľahlivá, s vysokým útlmom v krátkom čase. Teplotný rozsah je široký a môže pracovať pri nízkych teplotách. Tento kmeň bude spoľahlivo fermentovať pri 12°C (54°F) a je najlepšou voľbou pre všetky druhy cideru, najmä pre kontinentálny štýl. Odolnosť voči CO2 je vysoká.

AROMATICKÉ CHARAKTERISTIKY:

Ovocná vôňa spolu so stredným uvoľňovaním esterov, najmä pri zvýšených teplotách.

CHUŤOVÉ CHARAKTERISTIKY:

Cidery fermentované týmto kmeňom majú suchý záver a relatívne plnú a výnimočnú hĺbku aromatickej ovocnej chuti.

PIVO S VYSOKÝM ALKOHOLOM:

Tento kmeň môže produkovať vysoký obsah alkoholu > 12 % ABV.

BBE: 11.2024

Dodatočné parametre

Kategória: Kvasnice
Hmotnosť: 10g

Mangrove Jack's je značka, ktorá sa zaoberá výrobou rôznych surovín a nástrojov pre domáce pivovarenie. Značka pochádza z Nového Zélandu, ale jej produkty sú distribuované do mnohých krajín sveta, vrátane Slovenska.

Mangrove Jack's ponúka široký sortiment výrobkov pre domácich pivovarov, vrátane kvasníc, extraktov pre pivo, kvasničných živín, chmeľu, kvasníc pre víno a cider, kvasničných starterov a iných nástrojov potrebných pre varenie piva v domácich podmienkach. Ich produkty sú obľúbené medzi domácimi pivovarmi pre svoju kvalitu a dostupnosť.

Mangrove Jack's sa snaží byť na čele s trendy v pivovarníctve a ponúka nové a inovatívne produkty, ako sú extrakty pre nealkoholické pivo alebo kvasnice pre kyslé pivo. Značka tiež poskytuje návody a recepty na svojej webovej stránke pre rôzne druhy pív, čo pomáha začiatočníkom pri ich prvých krokoch v domácom pivovarení.

Celkovo je Mangrove Jack's populárna značka medzi domácimi pivovarmi a ponúka širokú paletu produktov a služieb pre tých, ktorí chcú vyrábať vlastné pivo doma.